Zpětná vazba lektorovi skrz dotazník

20.03.2011

Milí studenti,

podle informací, které jako vedoucí katedry získávám, mě trápí klesající návštěvnost přednášek na naší škole. Z hospitací, které pravidelně vykonávám, se domnívám, že to může být tím, že vám prostě nestojí za to, jít na přednášku.

V případě, že je důvodem to, že lektor opakuje skripta nebo nedokáže zaujmout a jeho přednáška je prostě nudná anebo s vámi málo interaktivně spolupracuje, máte šanci něco změnit. Využíváte svou jedinečnou možnost a hodnotíte objektivně každou přednášku?

Možná jste nevěděli, že každý vedoucí katedry dostává každé vaše jednotlivé hodnocení lektora. Toto hodnocení tedy není zbytečné. Proč nevyužíváte poslední otevřenou otázku v dotazníku? Proč nám nedáváte lepší zpětnou vazbu? Proč mnozí z Vás zaškrtají všude stejná hodnocení, aniž by se zamysleli? Proč chodí dotazníky s hodnocením až po měsíci nebo dvou od přednášky?

Rozhodovat o složení týmu lektorů je v kompetenci vedoucího katedry. Využijte tedy svého práva a dávejte podrobnou zpětnou vazbu. E-mail s hodnocením okamžitě přichází i lektorovi. I ten může hned v další přednášce reagovat na Vaše podněty. Výsledky poznáte záhy.

komentáře (0)
Ing. Aleš Marek, Ph.D.

Další články autora: